PŁYNY HAMULCOWE SAMOCHODOWE

PŁYNY HAMULCOWE SAMOCHODOWE

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji
Aktywne filtry

Płyny hamulcowe

Do czego służy płyn hamulcowy? Środek ten pełni wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim przekazuje siłę wciskanego przez kierowcę hamulca na klocki hamulcowe. Dzięki temu hamulce w ogóle mogą działać. Wyciek płynu hamulcowego jest jednym z największych zagrożeń podczas jazdy, ponieważ powoduje awarię układu hamulcowego oraz uniemożliwia zatrzymanie samochodu w bezpieczny sposób. Oprócz tego płyn hamulcowy pełni też funkcję ochroną, to znaczy zabezpiecza układ hamulcowy przed korozją i wyciekami z gumowych przewodów i uszczelnień.

Płyny hamulcowe do aut

W sklepie motoryzacyjnym Autoplay oferujemy płyny hamulcowe do aut niemal każdego rodzaju. U nas kupisz różne pojemności dopasowane do konkretnych potrze. Do kupienia są też produkty o różnej klasie, np. płyn hamulcowy dot 4, dot 3, dot 5.1 i więcej. Warto wiedzieć, że oznaczenia te wskazują też na nieco inny skład produktu. Dla klas dot 3, dot 4 i 5.1 bazą jest glikol, a dla dot 5 – silikon.

Olej hamulcowy do samochodów

Płyn do układu hamulcowego to potocznie także olej hamulcowy, więc pamiętajcie, że te dwa oznaczenie odnoszą się do tej samej kategorii preparatów.

Sprawdź również:

Zmywacze do hamulców

Chemia samochodowa Białystok

Zapach do samochodu w puszcze

Śledź nas na Facebooku